Bayilik Veren Akaryakıt İstasyonu Firmaları ve Yağ Markaları

Shell Akaryakıt Bayilik Şartları

Shell Bayilik
Shell Bayilik
Bayilik.Gen.tr

Shell Akaryakıt istasyonu ile profesyonel hizmet

Günümüz dünyasında bütün ekonomilere yön veren ve dünya genelindeki parasal akışı sağlayan yegâne hammadde petroldür. Petrol piyasalarında meydana gelen değişiklikler olumlu veya olumsuz olarak tüm dünya piyasalarını etkilemektedir. Haliyle günümüzde dünya üzerinde yapılan en karlı iş sorusuna verilen cevap da akaryakıt ticareti olmaktadır.

Her ülkede olduğu gibi ülkemizde de akaryakıt en çok tüketilen ürünler arasında yer almaktadır. Bu nedenle akaryakıt ticareti tacirler için en karlı yatırım aracı olarak görülmektedir. Ancak akaryakıt istasyonu yatırımcılığı için petrol firmaları bazı şartların yerine getirilmesini istemektedir.

Örneğin dünyaca ünlü shell bayilik şartları için gerekli işlemleri tamamlayan firmalar shell markalı akaryakıt ürünlerinin satışını yapma hakkı elde ederler. Bu şartlar hem shell markasının marka değerini korumak için ve hem de kaliteli hizmet sunulması için gerekli olan maddelerden oluşmaktadır.

Akaryakıt firmaları ülkemiz de dâhil olmak üzere dünya genelinde geçtiğimiz 50 yıl içerisinde akaryakıt satışında yapılan hileler nedeniyle shell bayilik şartları uygulamasını hayata geçirmişlerdir. Özellikle tırnaklama adı verilen pompa ayarları ile oynanması nedeniyle pek çok müşteri mağdur edilmiştir.

Shell bayilik koşulları hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse;

-Shell marka akaryakıt ürünlerini satacak istasyonun konumunun araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde yer alması öncelikli şarttır.

-Satış yapılacak istasyonun yakın çevresinde başka Shell istasyonu olmaması gerekmektedir. Diğer firmalara ait benzin istasyonlarının bulunması durumunda rekabet ve piyasa analizi sonuçlarına göre bayilik kararı verilmektedir.

-Akaryakıt satışı yapacak personelin eğitimlerden geçirilmeden satış alanına çıkartılmaması gerekmektedir. Gerek satış ve gerekse iş güvenliği alanında verilecek eğitimlerden sonra satış elemanları satış pompalarında görevlendirilmelidir.

-İstasyonun güvenliği her şeyden önceliklidir. Yangın ve parlamaya karşı gerekli tüm tedbirlerin alınmış olması şarttır.

-Akaryakıt istasyonunda diğer Shell ürünlerinin ve yolculuk esnasında tüketicilerin ihtiyaç duyacakları çikolata, cips, su, kola gibi yiyecek ve içeceklerin satıldığı bir mini market kurulması zorunludur.

Yukarıda belirtilen shell bayilik koşulları firmanın istediği şartlardan sadece bir kaçıdır. Şartlar konusunda daha detaylı bilgi almak için en yakın Shell Bölge Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz. Akaryakıt satılında geniş müşteri potansiyeli ve yüksek kazanç için tercihiniz Shell olmalıdır.

  • Makalemizi yararlı buldunuz mu?
  • Evet   Hayır

Yazar Hakkında

Bayilik.Gen.tr

Bayilik.Gen.tr

Bayilik veren firmaların bayilik şartlarını ve koşullarını değerlendirmekte ve markalar hakkında incelemeler yazmaktayım.
Aşağıdaki alandan yorum yaparak direk bana soru sorabilirsiniz.Bayilik ve Franchsingle ilgili firmanızı tanıtmamı isterseniz sitenin en üst bölümündeki Firmanızı Sitemize Ekleyin butonundan firmanızı incelemem için bana ulaşabilir yada daha teknik detaylar için yazının altındaki yorum bölümünden bana yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yap