Haberler

İnter-Pos Yeni Nesil Yazar Kasa Lansmanını Yaptı

İnter Pos Bayi Toplantısı
İnter Pos Bayi Toplantısı

İnterpos Bayi/Çözüm Ortakları Toplantı İstanbul’da gerçekleşti.

Hulusi Kultür İnter pos

İnter Şirketler Yönetim Kurulu Baaşkanı Hulusi Kültür

Türkiye’nin yazarkasa üretimi konusunda yerli firma olarak lokomotif görevini üstlenen, İnterpos Bilgi Teknolojileri Elektronik San. ve Tic. A.Ş. 28 Kasım 2015 tarihinde Türkiye’nin her yerinden yüzlerce katılımla gerçekleşen bayi/çözüm ortağı toplantısını Sabiha Gökçen Havalimanı yakınlarındaki Crown Plaza İstanbul Asia’da gerçekleştirdi. Toplantı Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Kültür’ün açılış konuşması ile başladı. Sonrasında Yeni Nesil POS Yazarkasa, Yeni Nesil Yazarkasapos’ların yanı sıra İnter Markalı ürünler ve Epson Etiket yazıcılarının tanıtıldığı bayi toplantısında 2016 yılında zorunlu olarak geçiş yapılacak olan yazarkasa değişimleri ile ilgili detaylı bilgiler verildi.

Toplantının ana gündemi olan 2016 yılından zorunlu olarak satılacak olan yeni nesil yazarkasa ürünlerinden PC bağlantılı POS yazarkasa N-POS YN200 ve EFT özellikli yazarkasaPOS inPOS m120 detaylı olarak anlatılmasının yanısıra hem de bayilerin kullanımına sunularak ürünlerin tanınması sağlandı.

 

inPOS m120 YazarkasaPOS

inPOS m120 yazarkasaPOS cihazının, ergonomik, ekonomik olmasının yanısıra sağlamlığı da dikkat çekti. 100 bin PLU (ürün bilgisi barındırma) kapasiteli inPOS yazarkasaPOS’un bu özelliği ile özellikle yazarkasaPOS’lar ile entegrasyonlu çalışmak isteyen işletmeler için çok ideal olduğu çözüm ortakları tarafından belirtildi. Aynı zamanda inPOS m120’nün en dikkat çekici özelliklerinden biri de tam şarj ile 1500 fiş kapasitesi oldu. Pil ömrünü uzatan teknolojik alt yapısı ile inPOS m120 mobil olarak kullanım açısından şarj bitme sorununu ortadan kaldıracağa benziyor. Ayrıca Türkiye’deki en güçlü mobil ağ alt yapısını yöneten Turkcell ile de güç birliği yaparak ürünlerin içinde  Turkcell M2M hatları da dahil etmişler. İnterpos yetkilileri, bu kadar sağlamlık ve güçlü alt yapıya güvenerek garanti süresini de 3 yıl olarak açıkladılar. Son olarak inPOS ile ilgili bu kadar özelliğe rağmen bankacılık uygulaması yüklü olan hiçbir müşterilerinden GSM  masrafı almayacaklarını açıkladılar.

inPOS m120 yazarkasaPOS’un içinde “Garanti Bankası, İş Bankası, Teb, Finansbank, Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası” uygulamaları yüklü olarak gelmektedir. İnterpos yetkilileri, mükelleflerin bu bankaları kullanmak için sadece bankalarına inPOS m120 kullanacaklarını bildirmeleri yeterli olmaktadır, dedi. Akbank ve Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın da test aşamasında olduğunu yakında bu listeye ekleneceğini ve müşterilerinin istekleri doğrultusunda Türkiye’deki bütün bankalar ile çalışabilecek alt yapıya sahip olduklarını belirttiler.

 

İnter Pos Ürün Tanıtımı

İnter Pos Ürün Tanıtımı

N-POS YN200 POS Yazarkasa

N-POS YN200 PC tabanlı masaüstü yazarkasa bildiğiniz gibi bu alanda Gelirler İdaresi/Maliye Bakanlığı tarafından yeni nesil onayı alan ilk cihaz olmuştu. N-POS YN200 zincir market ve mağazaların vazgeçilmez yazarkasası olarak son sürat satış için hazırlanıyor. N-POS YN200, satış takip, promosyon, kasa/kasiyer rapor, müşteri sadakat sistemleri entegrasyonu gibi birçok özelliği içinde barındıran ve SQL veri tabanı ile ERP sistemleri ile detaylı bir entegrasyona olanak sağlayan yeni nesil bir POS yazarkasa sistemidir. N-POS YN200 kullanan ve kullanmayı düşünen müşteri adayları e-fatura mükellefleri için otomatik olarak irsaliye kesebilmenin avantajını kullanabilecekler. Yine müşteriler için özel avantaj sağlayan promosyon sihirbazı ile sınırsız satış kombinasyonları yapabilecekler. N-POS YN200 aynı zamanda eski İNTER kasa kullanan bütün mükelleflerin alışkanlıklarını bozmadan işlerine devam etmelerine olanak sağlamaktadır. N-POS YN200’ün yazarkasaPOS’lardan en büyük farkı 2016 yılında da banka posları ile çalışmaya devam edebilme özelliği olacaktır.

 

İnter Markalı Ürünler

İnter markalı POS PC, monitör, terazi, barkod okuyucu, fatura yazıcı gibi çevre birimlerinin yeni modelleri de bu toplantıda tanıtıldı. Detaylı ürün bilgileri için İnterpos web sitesine bakılabileceği belirtildi.

Epson Etiket Yazıcıları

Özellikle üretici müşterilerinin isteği üzerine yurt dışından ithal edilen EPSON TM-C7500, Epson TM-C3500 ve Epson GP-C831 etiket printer’ları yine bayiler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Epson TM-C7500 etiket printer’ının saniyede 300 mm hızla aldığı çıktılara rağmen ekonomik mürekkep maliyetleri herkesi hayrete düşürdü. Ekonomik etiket kullanımı, cazip fiyatı ve uzun ömürlü kullanımı ile dikkat çeken Epson TM-C3500 de 2015 yılının en çok satılan Epson etiket yazıcısı olarak dikkat çekti. Geniş etiket baskısına ihtiyaç duyanların tercih ettiği Epson GP-C831’de 203 mm baskı genişliği ile dikkat çekti.

Kapanış

Toplantı Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Kültür’ün kapanış konuşması, bayiler ve çözüm ortaklarının iyi dilek konuşmaları, yapılan sürpriz hediye/indirim çekilişleri ile akşam saatlerinde sona erdi.

 

İnter Pos Bayi Toplantısıİnter pos Bayi Toplantısı Katılımcıları

  • Makalemizi yararlı buldunuz mu?
  • Evet   Hayır

Direk Firmaya Mesaj Gönder


Not: Gönder Tuşuna basarak Gizlilik Sözleşmesini kabul etmiş olursunuz.
Mail adresiniz 3.şahıs kişilerle paylaşılmaz.

Yazar Hakkında

Bayilik.Gen.tr

Bayilik.Gen.tr

Girişimcilik Bölümü mezunu ve Öğretim Görevlisiyim
Bu blogda girişimcilikle ilgili merak edilenleri cevaplamaktayım.
Bana yorum yaparak soru sorabilirsiniz.

Yorum Yap