Bilgi Bankası

Franchising Nedir ?

Franchsing Nedir ?
Franchsing Nedir ?
Bayilik.Gen.tr

FRANCHİSİNG NEDİR NE İŞE YARAR ?

           Franchising nedir ne işe yarar ve ticari ortamdaki hükmü nedir? İnanın pek çok yatırımcının belki de ileride kullanacağı bu yöntem hakkında yeterince bilgisi olmadığını iddia edebiliriz. Franchising tamamen farklı kulvarlarda veya birbirini hiç tanımayan ve ticari ortak noktada buluşmak isteyen girişimcilerin, karşılıklı olarak yaptığı sözleşmeye dayalı bir durumu ortaya koymaktadır.

Elbette bir tarafta yıllarını ve zamanını harcayıp, belli bir noktaya gelmiş marka ve firmaların bulunması kaçınılmaz olurken, diğer tarafta da firma ve marka ismini kullanıp bu işi satış başarısını dönüştürmek isteyen girişimciler bulunacaktır. Franchising nedir ve ne işe yarar bunu özellikle yatırımcıların kavraması hem kısa hem de uzun vadede önemli bir yatırım anlaşmasının gündeme gelmesini de ortaya koymuştur.

Sürekli kendini geliştiren ve yeni teknolojileri de gündeme katarak gelişimi destekleyen çalışma unsurları, insanların isteğini karşılama noktasında ticari bir hacim oluşturmuştur.

       Yatırım yapmak ve elindeki fırsatı değerlendirmek isteyen pek çok girişimci, bayilik ve franchising yöntemine başvururken, yeni iş fikirleri içerisinde bol gelişmiş sistemin önü açık ve geleceği olan sistemler arasında çok önemli bir yer tuttuğunu söyleyebiliriz. Cesaretli bir şekilde yatırımlarını ticari sektörde değerlendirmek isteyen ve bu konuda risk alan girişimciler, anlaşma yapacakları şirketleri seçerken UFRAD üyesi ve işinin uzmanı olan güvenini şirketlerle ilişkiye girmeleri daha mantıklı bir sonuç olacaktır.

Elbette insanlar tarafından karşılık gören bir ürün yılların birikimiyle edinilmiş bir marka değeri bu konuda önemli bir karşılık olarak anlaşma masasına konurken, diğer tarafta da ticari anlamda önemli riskli alan ve yatırım yapan girişimciler bulunacaktır.

         bayilik.gen.tr en detaylı bilgileri ve yeni iş fikirleri noktasındaki girişimleri bulabileceğiniz adresi temsil ederken, Franchising gibi yeni yöntemler hakkında detaylı bilgi almak için de bu adresten yararlanmanız yararınıza olacaktır. Ticari anlaşmalar ve yatırımlar, elbette ki maliyeti yüksek girişimleri de gündeme taşırken, belli başlı risklerin olması ve ilerleyen zamanlarda bu risklerin bertaraf edilip kazanca dönüştürülmesi, prensipli, disiplinli ve düzenli bir çalışma ile mümkün olacaktır.

Ülkemizin ticari anlamda gelişimi de düşünülecek olursa, ithal bir sistem gibi görünse de Franchising ve çalışmalarının özellikle son dönemler içerisinde halk tarafından karşılıklı ve yatırımcıların beğendiği bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Burada pek çok yatırımcının gözünü korkutan, anlaşmaya bağlı olarak ortaya konması gereken bir rakam olmakla birlikte, elbette ki ticari anlamda risklerin göz alınması, uzun vadede kazancında kapısını açacaktır.

Bir marka oluşumu bu işe yıllarını harcarken, yeni iş fikirleri ile birlikte firmanın çalışmalarını karşılıklı Franchising anlaşmalarıyla birlikte bu zaman içerisinde kazanılmış hakların anlaşmanın tarafları tarafından kullanılmak haklarını da ortaya koyacaktır. Elbette ki bunun karşılığında hem yatarım hem de belli bir ödemeyi garanti eden yatırımcılar da bu işten kazançlı çıkmak için bazı riskleri göze alıp, yatırımlarını bu şekilde değerlendireceklerdir.

      Sürekli yeni ve modern sistemlerin çalışma ve gelişim hayatında insanlara etkilediği bilinirken, elbette burada Franchising ve onun gelişmiş sistemleri yatırımcıların üzerinde hassasiyetle durdukları bir konuyu temsil etmiştir. Franchising nedir ne işe yarar ve yatırımcıya uzun vadede ne gibi bir getirisi olur, bu konuda yeterli bilginiz olduğu takdirde, yatırımlarınızın kazanca dönüşmesi zaman içerisinde kaçınılmaz olacaktır. Karşılıklı anlaşmanın metni hazırlama noktasında da yine farklılıklar ve farklı anlayışları bulunmakla birlikte, UFRAD üyesi olan ve konusunun uzmanı olan girişimciler bu konuda çok daha bilindik ve normal yolları denemektedirler.

Böylelikle yatırımcıların Franchising nedir ve ne işe yarar konusundaki bilgileri yeterli olduğu gibi, anlaşma donanım şartları da yine bu sistem içerisinde yeterli düzeyde olacaktır. Her ne kadar anlaşma şartları çok geniş bir yelpaze oluştursa da bağımsız olarak anlaşma masasına oturan yatırımcı ve markanın ortak noktada oluşturacağı bir metin, anlaşmanın her iki tarafını da memnun edecek bir sonucu ortaya koyabilir.

  • Makalemizi yararlı buldunuz mu?
  • Evet   Hayır

Yazar Hakkında

Bayilik.Gen.tr

Bayilik.Gen.tr

Yorum Yap