Haberler

Elvan Group Üretim Kapasitesini %200 Arttırdı

Elvan Gıda Haberleri
Elvan Gıda Haberleri
Bayilik.Gen.tr

Elvan Group Üretim Kapasitesini %200 Arttırdı

2014 yılında yaptığı hamle ile Balaban Gıda’yı satan alan Elvan Gıda bünyesinde 3 yeni üretim tesisi kurarak üretim kapasitesini %200 arttırdırdı.

Hidayet Kadiroğlu

Hidayet Kadiroğlu Elven gıda haber

 

Elvan Grup, Mısırda 15 milyon Euroluk yatırımı ile gofret, çikolata ve bisküvi üretim fabrikası açtı.Elvan Grup büyümeye devam ederken önündeki hedeflari arasında Hindistan var.

Elvan Grubu Başkanı Hidayet Kadiroğlu , Mısırda yaptığı yatırımın ardından Hindistanda 10 milyon Euro yatırım yaparak üç tane çikolata ve şekerleme üretim tesisi kurucağını bildiriyor.

Şirketin geçmişi 1952 yıllında Zeytinburnu’nda küçük bir şekerci dükkanı olarak sektöre giren Elvan Gıda, Günümüzde şekerleme üzerine kurulmuş dev şirketler arasında kendini gösteriyor.

Şirket en büyük şirketler liginde 243 basamak birden yukarı çıkarak kendini iyice ön plana çıkartıyor.

Elvan Grubu’nun ihracat şirketi Intersweet, 2014’teki performansıyla sektöründe ihracat şampiyonu oldu. Elvan Grubu, dünyanın en büyük şekerleme firmalarını sıralayan Candy Industry Global 100 listesine girebilen üç Türk firmasından da biri…

Elvan’ın hikayesi dede Ahmet Hamdi Kadiroğlu’nun Türkiye’nin ilk çikolata fabrikalarından Şark Çikolata’da çikolata ustası olarak çalışmasıyla başladı.

O sıralarda oğlu Mustafa Kadiroğlu da babasının çalıştığı fabrikada üretilen çikolataları Sirkeci-Halkalı banliyö trenlerinde satarak harçlığını çıkardı. 1952’ye gelince dedenin ustalığıyla oğulun satıştaki becerisi birleşti ve Zeytinburnu’nda küçük bir şekerci dükkanı açıldı. Dükkan kısa sürede imalathaneye dönüştü. Ardından da Yenibosna’daki ilk fabrika açıldı.

 

Grupta şu anda üç kuşak bir arada çalışıyor: Baba Mustafa Kadiroğlu, oğullar Hidayet ve Osman Kadiroğlu ile yeğen Ahmet Küçükali. “Sanayici duramaz, duran sanayici olamaz” diyen baba Mustafa Kadiroğlu’nun düsturuyla Elvan Grubu bugün Türkiye’de İstanbul, Sakarya, Eskişehir ve Manisa’da 10 fabrikada üretim yapıyor. Şirketin Mısır’da yeni kurduğu fabrika da üretime başladı.

SÜPER LİGE ÇIKTI
2014 yılında 250 milyon dolar ciro elde ettiklerini vurgulayan Hidayet Kadiroğlu, ihracat şirketleri Intersweet’in sektöründe ihracat şampiyonu olduğuna dikkat çekiyor. Intersweet, geçen yıl TİM’in ilk 1000 ihracatçı şirket listesinde 17 basamak birden çıkarak 102’inci oldu.

  • Makalemizi yararlı buldunuz mu?
  • Evet   Hayır

Yazar Hakkında

Bayilik.Gen.tr

Bayilik.Gen.tr

Merhaba, bugüne kadar içinde bulunduğum birçok proje dahilinde olan isüstünde projesinde iş fikirlerimi, deneyimlerimi, araştırmalarımı, bilgilerimi derleyerek paylaşmaya devam etmekteyim...

Yorum Yap