Dersane Kolej Bayilik

Eğlenceli Bilim Bayilik Şartları

Bayilik.Gen.tr

BİLİMİ EĞLENCE İLE ÖĞRENME

Çocuklara bilimi sevdirmenin en güzel yolu olan eğlence yöntemi High Touch Tech Bilim programları sayesinde olabilir. Bu bilim programları Türkiye’de sadece Eğlenceli Bilim tarafından yapılmaktadır. Yetkili firması Eğlenceli Bilim-Ark Eğitim ve Gelişim Hizmetleri ‘dir. Çocukların bilim sevgisi ve merak duygusu ancak doğru kurgulanmış, yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli sayesinde gelişir. Bu nedenle High Touch High Tech-Eğlenceli Bilim programlarına talep artmaktadır.

Eğlenceli Bilimin ürün ve hizmet kapsamı ilk yıl 25, ikinci yıl 25 olmak üzere toplamda 50 haftalık uygulamalı bilim müfredatı verilmesidir. Her program için de malzeme, eğitmen yönergeleri, program diyalogları ve katılan her çocuğun her hafta alacağı hediyeler. Kurum yöneticisi ve eğitmenler için eğitimler ve hızlı, karlı bir başlangıç için Kurum Pazarlama ve Satış Karı gibi sözleşmede detaylı anlatılmış bir kapsamı vardır.

Eğlenceli Bilim 2010 yılında kurulmuştur. Toplam 12 çalışanı bulunmaktadır. Firmanın merkezi Amerika’dadır. Toplam 1 şubesi vardır. Şu an için franchise bayiliği bulunmamaktadır. Hedeflenen şube sayısı 100’dür. Bunun da bayiliklerle sağlanması hedeflenmiştir. Eğlence Bilim bayiliği için hali hazırda Etüt Merkezi, Dershane, Etkinlik merkezi ve kolej olarak faaliyet gösteren eğitim kurumları başvurabilir. Eğitime kazanç gözüyle bakmayan eğitim kurumları tercih edilecektir. Öğrencinin gelişimine önem veren ve velileri ile profesyonelce iletişim kuran Eğitim Kurumları Eğlenceli Bilim ile mükemmel uyum sağlayabilir.

Eğlenceli Bilim ile Dershane / Kolej bayilikleri bir bütünlük sağlayabilir. Girişimcide aradığı özellikler Üniversite mezunu olmak, İletişim becerisi yüksek, Tercihen eğitim sektöründe deneyimli olması, başarı hırsı egosu yüksek, çocuklarla güzel iletişim kurmasıdır. Bayilikte önce başvuru değerlendirilmesi ve kurumun aranan kriterlere uygunluğunun tespiti ve sonrası sözleşme paylaşılacaktır. Bölgenin taraflarca tespiti sonrası sözleşmenin imzalanmasıyla Temsilcilik süreci başlar. Kurum sahibi ya da yöneticisi ile pazarlama teknikleri, malzeme yönetimi gibi konuları kapsayan eğitim verilir. Eğitim sonrası sözleşmede detayları verilen pazarlama ve satış kiti teslim edilir. Sözleşme süresi 3 yıl olup 3 yılın sonunda yenileme önceliği bulunmaktadır.
Eğlenceli Bilimin Dershane / Kolej bayilikleri için şartları eğitim söz konusu olduğundan dolayı ince elenip sık dokunmaktadır. Zira eğitim konusu hassastır. Bayilikte hedef tüm Türkiye’dir. İsim hakkı bedeli 12.000 TL’dir. Minimum şube açılışı maliyeti 20.000 TL dir. Toplam gerekli işletme sermayesi 30.000 TL’dir. Reklam katılım ücreti bulunmamaktadır. Lokal reklam masrafları Francis’e a aittir. Ortalama kar marjı %40-60 tır. Yatırımın geri dönüşümü ortalama 0-3 aydır. Bayiliğin yeri eğitim kurumunun bulunduğu yerdir.

Girişimci bu markayı neden tercih etmeli, yaparak öğrenme yolu ile bilim eğitimi Inquiry Based Science Education (IBSE) Amerika’dan sonra birçok ülkede eğitim alanında ele aldığı bir konu haline gelmiştir.

Amerika’da High Touch High Tech programları Top 500 Francis’e listesinde hızlı büyümüş ve 8. olmuştur. Birçok farklı dalda ilkokul, anaokulu, bilim atölyeleri, doğum günü partileri, yaz kampları gibi kazanç oluşturan, Fen bilimleri programlarıyla Eğlenceli Bilim, sizlere karlı bir Francis’e sistemi sunar.

  • Makalemizi yararlı buldunuz mu?
  • Evet   Hayır

Yazar Hakkında

Bayilik.Gen.tr

Bayilik.Gen.tr

Bayilik veren firmaların bayilik şartlarını ve koşullarını değerlendirmekte ve markalar hakkında incelemeler yazmaktayım.
Aşağıdaki alandan yorum yaparak direk bana soru sorabilirsiniz.Bayilik ve Franchsingle ilgili firmanızı tanıtmamı isterseniz sitenin en üst bölümündeki Firmanızı Sitemize Ekleyin butonundan firmanızı incelemem için bana ulaşabilir yada daha teknik detaylar için yazının altındaki yorum bölümünden bana yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yap