Kiosk Bayiliği Veren Firmalar

Demlik Kiosk Bayilik ve Franchise Şartları

Demlik Kiosk Bayilik
Demlik Kiosk Bayilik
Bayilik.Gen.tr

DEMLİK KIOSK FRANCHISE VERİYOR

DEMLİK “ÇAY DEMLİKTEN İÇİLİR” sloganıyla akıllara markasını kazıtmayı başaran ve demlik sektörü cafe segmentinde çayı sahiplenilen ana ürün haline getiren tek marka olan DEMLİK, KIOSK modeliyle franchise vermeye başladı. Demlik kıosk bayilik Şartları ise şöyle belirtilmektedir.

Şirket kiosklar için isim hakkı talep etmez iken KIOSK satış bedeli 70000tl + KDV + MONTAJ +NAKLİYE; kalemlerinin toplamından oluşmaktadır. Ayrıca Mağaza konsepti içinse 30.000 TL talep edilmektedir. Şirket cirodan pay almıyor ancak aylık kiosk bedeli ve mağaza için sabit 1000+2000 toplam 3000 TL’nin kendilerine ödenmesini şart koşmaktadır. Malzemeler arasında direkt olarak şirketten alınmak zorunda olan tek ürün çaydır. Diğer ürünleri ise şirketin anlaşmalı tedarikçilerinden yine kendisinin anlaştığı fiyat üzerinden hiç kar almaksızın yatırımcıların ürünleri satın alması sağlanmaktadır.

Şirket ayrıca mağazanın konseptini anlaştığı mimara yaptırmakta yatırımcı ise sadece proje ve denetleme bedelini mimara ödeyerek uygulamasını anlaştığı başka bir firmaya yaptırabilmektedir. Yatırımcılara şirket tarafından personel eğitimi ve denetleme desteği firma tarafından profesyonel bir ekiple sağlanmaktadır ayrıca personel kıyafetlerini de Demlik Şirketi sağlamaktadır.

  Demlik kiosk bayilik Koşulları arasında kar marjı da önemli ölçüde ürüne göre değişiklik göstermektedir. Mesela 1 ÇAY maliyeti %1 iken limonata ve kahvenin %10, kutu içeceklerde %33 tatlılarda ise %40-45 i bulmaktadır. Genele bakıldığında ise ortalama maliyet tüm ürünlerin ortalamasında %18-20 bandında kalabilmektedir. Şirket fiyat politikasını mağazanın bulunduğu yere göre belirlemektedir.

Kıosk kaç m2’dir sorusuna ise 10m2 yer kaplamaktadır. Çapı 2.40 En geniş yeri 3.55m2 dir. Anlaşma İmzalandıktan sonra şirket kiosku 15 gün içerisinde teslim edeceğini beyan etmiştir. Kioskun ödeme koşulları ise Anlaşma yapılıp taraflar arasında imzalandıktan sonra yarısı, teslimattan sonra da diğer yarısı olacak şekilde ödeme planı yapılandırılmıştır. Ürünlerin teslimatı ya kargo ya da personel araçları ile yapılmaktadır.

Şirket Avm ile anlaşmayı yapar yatırımcı ile de alt kira sözleşmesi ile mağaza kira işini halleder. Firmaya sorulan elinizde devir edebileceğiniz mağazalar bulunuyor mu sorusuna firma yani DEMLİK, bazı önemli projelerde yatırımcı olmasa da DEMLİK olarak biz yer almaktayız daha sonra ortak bulunduğunda bu mağazaları devredebilmekteyiz. Onun haricinde herkes işinden çok memnun demişlerdir.

Firma Bilgileri
Yetkili Firma Ceyem Gıda Pazarlama Sanayi Tic. A.Ş.
Kuruluş 2013
Toplam Çalışan Sayısı 30
Toplam Şube Sayısı 46
Hedeflenen şube sayısı 150

 

Franchise Bilgileri
Minimum Nakit İhtiyacı 150.000 TL
Minimum Şube Açılış Maliyeti 200.000 TL
İsim Hakkı Bedeli 50.000 TL
Yatırımın Ortalama Geri Dönüş Süresi  12-24 AY
Ortalama Kar Marjı %30-35
Giderden Pay 2.000 TL
  • Makalemizi yararlı buldunuz mu?
  • Evet   Hayır

Yazar Hakkında

Bayilik.Gen.tr

Bayilik.Gen.tr

Bayilik veren firmaların bayilik şartlarını ve koşullarını değerlendirmekte ve markalar hakkında incelemeler yazmaktayım.
Aşağıdaki alandan yorum yaparak direk bana soru sorabilirsiniz.Bayilik ve Franchsingle ilgili firmanızı tanıtmamı isterseniz sitenin en üst bölümündeki Firmanızı Sitemize Ekleyin butonundan firmanızı incelemem için bana ulaşabilir yada daha teknik detaylar için yazının altındaki yorum bölümünden bana yorum bırakabilirsiniz.

Yorum Yap

1 Yorum