Bilgi Bankası

Bayilik İçin Online Pazar Yeri

Bayilik veren firmalar için pazar
Bayilik.Gen.tr

Hem sıfırdan iş kurma planları yapan girişimciler için hem de mevcut işlerini geliştirmek isteyen işletmeciler için bayilik dikkat çeken bir konu. Bütün ürün geliştirmeleri tamamlanmış, fiyatlaması hazır bir ürün… İhtiyaç duyduğu tek şey; uygun satış kanalları. Bayilik veren firmalar ile bu tip girişimci ve işletmeciler birbirinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılıyor aslında. Birbirlerini bulabildikleri bir ortam olsa tabi.

Bayilik Veren Firmalar İçin Vitrin

Bayilik veren firmalar için pazar

Bayilik veren firmaların ürünlerini ve tekliflerini alıp ilgilere sunabilecekleri bir ortam çok da mümkün değil. Bu tip ortamlar sadece fuar alanlarında inşa edilebiliyor. Fuar alanları da tüm ilgililerin iştirak edebilecekleri kadar kolay yerler değil. Bayilik veren firmalar için bir fuar organize etmeye kalksanız bunu yapmak isteyeceğiniz ilk il İstanbul olacaktır. Aslında bu konuda emin olun Anadolu daha talepli.

Bayilik veren firmalar ile iş fikirleri konusunda araştırama yapan bir girişimci nerede karşılaşabilir? En muhtemel cevap; internette karşılaşmaları olacaktır. Çünkü bu tip araştırmaların büyük çoğunluğu yine internette yapılacaktır.

Bir girişimcinin iş fikirlerini sektörlerine, lokasyonlarına ve kendi yatırım bütçesine göre kategorize edebileceği, iş fikirlerini birbiri ile kıyaslayabileceği, merak ettiği soruları yöneltebileceği bir platform yoktu. Taa ki BayilikListesi açılana kadar.

Bayilik Veren Firmalar İçin İlan Formatı

Bayiliklistesi’ne ücretsiz üye olan firmalar bayilik ilanı vererek yatırım tekliflerinin tanıtımını burada yapabiliyorlar. BayilikListesi’ne giren bir girişimci, bayilik veren firmalar tarafından girilmiş bayilik ilanlarını; sektörlere, bayilik verilen şehirlere ve hatta bayilik yatırım tutarına göre süzerek, tam ihtiyacı olduğu iş fikrini bulabilir. Böylece, bayilik veren firma ve girişimci tam olarak buluşabilir.

Firmalar bayilik ilanlarında bayilik ile ilgili bütçelerini belirtebiliyor, bayilik için aradıkları şartları ve bayilerine sağladıkları destekleri bildiriyorlar. Ayrıca, bilmeyen girişimcilerin daha fazla bilgi alabilmesi için ürün veya hizmet hakkında ayrıntılı bilgi ve bir tanıtım metni de burada yer alabiliyor.

Daha sonra bayilik veren firma tarafından profil resimler ve videolar ile süslenebiliyor.

Aynı zamanda bayilik ilanlarının performansları bayilik listesi ekibi tarafından kayıt altına alınmakta. Bayilik ilanınıza kaç kişi baktı, kaç kişi iletişim bilgilerinizi talep etti, bunların tamamını takip edebiliyorsunuz.

Bayilik Veren Firmalar İçin Reklam Alanı

Bayilik satışı her zaman sorunlu bir süreç. İnsanlara bir iş modelinin fiyatını o iş modelini satarken ucuz, ürünü satarken pahalı göstermek zorunda olmak büyük sorunlar çıkartabiliyor.

BayilikListesi ise gerçekten ilgili kitle tarafından görünecek kaliteli bir reklam modeli ile bayilik veren firmaların tekliflerini girişimcilere ulaştırma imkanı sunuyor.

  • Makalemizi yararlı buldunuz mu?
  • Evet   Hayır

Yazar Hakkında

Bayilik.Gen.tr

Bayilik.Gen.tr

Girişimcilik Bölümü mezunu ve Öğretim Görevlisiyim
Bu blogda girişimcilikle ilgili merak edilenleri cevaplamaktayım.
Bana yorum yaparak soru sorabilirsiniz.

Yorum Yap