Bilgi Bankası

Bayilik ve Franchsing Kredisi Nedir? Nasıl Alınır ?

Franchsing Nedir ?
Franchsing Nedir ?
Bayilik.Gen.tr

Bayilik ve Franchsing Kredisi Nedir?

Günümüz Türkiyesinde yeni bir iş kurmak isteyenler için önlerinde birçok aşılması gereken problem olduğunu daha yola çıkmadan uyarmak gerekmektedir ki.Yola çıktıktan sonra hem vakitten hemde nakitten harcadıktan sonra yoldan dönmek klasik girişimsizlik sendromu haline gelmektedir. Girişimcileri Franchising yada bayilik alırken yaşadıkları maddi sıkıntıları kolaylaştırmak adına birçok banka bayilik kredisi franchising kredisi adı altında birçok kolaylık sağlamaktadır.

Girişimcilerin bu durumlarını öngeren birçok banka Franchising yada Bayilik kredisi adı altında paketler öne sürmekte ve müşteri çekmektedir.Bankalar bu sayede girişimcilerin ekonomiyi canlandırma çalışmalarını ve franchise zincirlerini genişletmelerine olanak sağlamaktadır. Durum franchising sistemine girmek isteyenlere birçok banka %75’ine kadar kredi verme durumunu öne sürmektedir.

Teminat Durumu

Gişimicilerin gözünü korkutan durumlardan biriside bayilik yada franchsing kredisi alırken teminat durumudur.Teminat gösterme durumu birçok bankada büyük ölçüde kalkmış olsada.Bankalar kendilerini güven altında tutmak zorunda oldukların farklı yöntemlerle bu durumu kapatmaya çalışmaktadırlar.

Girişimcilerin Franchsing girişinde yapılan birçok harcamaya finansman sağlamakta %75e kadar çıkan bu destek tadilat tamirattan tutunda birçok maddi harcamalara finansman olabilmektedir.

Akbank, Garanti, iş Bankası, TEB, Finansbank gibi bankalar eko sisteme destek olmak için kendi içlerinde ayrı bir departman oluşturdular. Kimisi girişimciliği KOBİ çatısı altında değerlendirirken, kimisi de girişim evleri kurarak eğitimden krediye kadar bir bütün olarak ele alıyor.

TÜBİTAK VE KOSGEB

TÜBİTAK, KOSGEB gibi kurumlar da destek vermeye devam ediyor hibe kredileri ile girişimcileri ayakta tutmaya devam eden kosgeb ve tubitak girişimcilerin her zaman arkasında olamaya çalışıyor. Kosgeb ve Tubitak yenilikçi, Teknolojik, Ar-Ge gibi inovatif iş fikirlerine öncelik vererek 100bin TL ye kadar hibe yapma durumları söz konusu olmaktadır.

Bayilik ve Franchsing Kredisi Nasıl Alınır ?

Herşeyi sırasıyla yapmanız gerektiğini unutmayın.İyi bir iş fikri buldunuz. Bulduğunuz iş fikri üzerine inovatif bir hale getirmek üzere yol haritanızı çizdiniz.Ve bu işi yapabilme yetisini halâ kendinizde görüyorsanız bir miktar bütçeye ihtiyacınız olduğunu unutmamanız gerekmektedir.Bu bütçeyi farklı yollardan da karşılayabilmektesiniz.Konu ile alakalı bankaların franchising kredisi  yada bayilik kredisi adı altındaki departmanlara başvurmanız gerekmektedir.Bankaların franchising kredi şarlarını buradan takip edebilirsiniz.

 

 

  • Makalemizi yararlı buldunuz mu?
  • Evet   Hayır

Yazar Hakkında

Bayilik.Gen.tr

Bayilik.Gen.tr

Yorum Yap